Section01 - menu
Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: król abdykował. Hiszpania żegna się z turniejem [RELACJA]

Paweł Słójkowski 18.06.2014
Zrozpaczony Sergio Ramos po meczu z Chile. Hiszpania odpadła z walki o mistrzowski tytuł, foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN

Hiszpanie przegrali drugi mecz na mistrzostwach świata w Brazylii i muszą pożegnać się z marzeniami o obronie mistrzowskiego tytułu. W środę lepsze było Chile, wygrywając 2:0.

Relacja na żywo:

59 min. - Obraz gry nie zmienia się znacząco. Hiszpania utrzymuje się przy piłce, próbuje ataku pozycyjnego, jednak Chilijczycy są bardzo czujni i uważni.

Hiszpanie nie mogą dojść do czystej sytuacji bramkowej, rozpaczliwie szukają pozycji do oddania strzału. Mają jeszcze niewiele ponad pół godziny na to, by odmienić losy tego spotkania.

53 min. - Ramos z rzutu wolnego, ale prosto w Bravo. Po chwili Sergio Busquets marnuje wymarzoną okazję, chybiając na pustą bramkę

48 min. - Costa w sytuacji sam na sam z Bravo , jednak piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Hiszpan źle przyjął piłkę i utrudnił sobie zdobycie bramki...

46 min. - Zaczynamy drugą połowę. Na boisku pojawia się Koke . Przed mistrzostwami del Bosque mówił, że w oczach tego piłkarza widzi wielki głód sukcesu.

To będzie zawodnik, który uratuje Hiszpanię przed odpadnięciem z mistrzostw? Ofensywny pomocnik Realu Madryt zmienia Xabiego Alonso .

45 min. - Sędzia kończy pierwszą połowę. Dramat reprezentacji Hiszpanii trwa, a Chile świętuje.

Tak padła druga bramka dla Chile:

Czy mistrzowie świata będą w stanie podnieść się po dwóch ciosach drużyny z Ameryki Południowej? Chyba nic, co zobaczyliśmy w pierwszej połowie, nie wskazuje na taki scenariusz.

Iker Casillas przy stracie drugiej bramki nie był bez winy:

43 min. - 2:0 dla Chile!!! Iker Casillas wypiąstkował piłkę przed siebie, prosto pod nogi Aranguiza, który przyjął i od razu uderzył czubkiem buta w krótki róg bramki Hiszpanów!

33 min. - Atmosfera na boisku robi się coraz ostrzejsza, Chilijczycy często ratują się faulami, a Hiszpanie mają pretensje do arbitra o to, że pozwala na zbyt ostrą grę.

Zawodnicy Vicente del Bosque nie są w stanie poważnie zagrozić bramce Claudio Bravo .

30 min. - Koszmary Ikera Casillasa z meczu z Holandią wróciły:

25 min. - Diego Costa przed dobrą okazją, trafia jednak w boczną siatkę chilijskiej bramki.

Chwilę wcześniej żółtą kartkę dostał Arturo Vidal . Defensywny pomocnik Chile będzie musiał teraz bardzo uważać, żeby dokończyć spotkanie

20 min. - GOL DLA CHILE! Błąd w środkowej strefie boiska, Chilijczycy szybko wychodzą z akcją, Vargas znajduje się przed pustą bramką i nie ma szans na to, żeby przestrzelił!

17 min. - Statystyki Xabiego Alonso z pierwszych kilkunastu minut tego spotkania. Hiszpan jak na razie ma 100% celnych podań:

15 min. - Diego Costa wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta, piłka poleciała wzdłuż bramki, dopadł do niej inny z Hiszpanów i odegrał do Davida Silvy , jego strzał trafił jednak w bramkarza Chile .

Jak na razie najlepsza sytuacja w tym spotkaniu.

6 min. - Hiszpanie próbują narzucić swój styl gry, a chwilę przed rozpoczęciem meczu kibice Chile pokazali, jak należy śpiewać hymn państwowy. Widać, że są całym sercem za swoim zespołem:

4 min. - Pojedynek Andresa Iniesty z Alexisem Sanchezem? Jesteśmy jak najbardziej na tak. Który z piłkarzy Barcelony pokaże w tym spotkaniu więcej?

2 min. - Pierwszy strzał w tym meczu wędruje na konto Chile , Hiszpanii udaje się jednak oddalić grę od własnego pola karnego

1 min. - Zaczynamy spotkanie!

20.55 - Piłkarze śpiewają hymny, już za chwilę rozpoczniemy spotkanie, które przesądzi o losach Hiszpanii na tym turnieju.

20.35 - Incydent z kibicami okazał się poważniejszy:

"Stało się coś bardzo dziwnego w biurze prasowym. Kilkudziesięciu, może więcej chilijskich kibiców sforsowało bramy Maracany, wpadło do biura prasowego, przebiegło przez nie niszcząc po drodze wejścia, wyjścia, teraz są pacyfikowani" - tak relacjonował wydarzenia Paweł Wilkowicz dla Sport.pl

20.30 - Jerzy Dudek nie wierzy w szanse Hiszpanii na turnieju w Brazylii:

Źródło: Madstars.tv/x-news

20.20 - Przed spotkaniem doszło do rzadko spotykanego incydentu - kibice Chile dokonali prawdziwego najazdu na centrum prasowe na Maracanie:

20.10 - Znamy już składy na spotkanie Hiszpanii z Chile:

20.00 - przed tym spotkaniem zobaczyliśmy wspaniały mecz, w którym Holandia pokonała Australię 3:2.